Güneş & Güneş Sonrası Cilt Bakımı Önerileri

Güneş tüm enerjisi ve güzelliği ile bizi selamlarken vücudumuzun % 80’ini oluşturan cildimizi doğru güneş kremleri ile korumalıyız. Güneşin zararlı etkilerinden en az derecede etkilemek için de güneş sonrası nemlendirme ve doğru içerikli organik sertifikalı ürünleri kullanmalıyız. Güneş sonrası doğru cilt bakımı püf noktaları ile birlikte içeriğimizde seni bekliyor.

Hepimiz yaz aylarının gelmesi için kıştan gün saymaya başlıyoruz. Bikini ve mayoları indirimdeyken alıp butik otel seçeneklerini yer işaretlerimize ekliyoruz. Yazın güneşle birlikte gelen enerjiye teslim olurken teslim olmamamız gereken tek bir şey var; Güneşin UVA ve UVB etkisi.

Soltis Güneş Sonrası Cilt Bakımı & Nemlendirme

Organik Sertifikalı Güneş Kremi Seçimi

Güneşin UVA ve UVB ışınları cildimizde kalıcı güneş yanığı lekeleri, çil ve ben oluşumuna sebep olabiliyor. Tüm bunlarla birlikte güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan cildimiz, cilt kanserine de yakalanabiliyor. Son derece hassasiyete sahip olan cildimizi doğru ürünler kullanarak desteklemeli bunu yaparken de en çok kullandığımız ürünlerin içeriğine dikkat etmeliyiz.

Piyasada bulunan ve yaygın olarak kullanılan birçok güneş kremi alkol ve praben içeriyor. Güneşle birlikte ekstra hassaslaşan cildimize alkol ve paraben emilimi daha da derinleşen lekelere sebep oluyor.

Size bu noktada ürünlerinizi organik sertifikalı kozmetik markası araştırarak almanızı öneriyoruz. Organik sertifikalı kozmetik markaları içeriğinde paraben ve alkol içermeyen doğal içerikli güneş koruyucu özellikleri ile cildinize gereken özeni vermenizi sağlıyor. Organik sertifikalı kozmetik markası olan Soltis güneş kremi içeriğindeki çinko oksit ile uva-uvb koruması sağlarken aynı zamanda komedojenik olmayan yağlar ile güneş kuruluğunu önleyen nemlendirme sağlar.

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Güneşe maruz kalma anında UVA & UVB ışınları cildinizin nem dengesini kaybetmesine ve kurumasına sebep olur. Uzun süre güneşlendikten sonra, gölge bir alana geçmen ya da duş alman gerekir. Sıcak veya soğuk su cildi şok eder ve iyileşmeyi geciktirebilir, bu yüzden mutlaka ılık su tercih etmelisin.

Soltis Güneş Sonrası Cilt Bakımı & Nemlendirme

Duştan sonra cildini çift aşamalı olarak yağ ve su bazlı bir temizleyici ile temizlemelisin. Ardından doğal içeriğe sahip ürünler ile tüm vücudunu doğru nem oranına ulaşana kadar nemlendirmelisin.

Soltis Nemlendirici Aleo Vera Jel

Soltis Nemlendirici Aleo Vera Jel %99 oranında doğal aleo vera içermektedir. Aleo Vera; cildini ihtiyacı olan neme kavuşturarak cildinde güneşten dolayı meydana gelen hasarları yok etmede yardımcı olur. Güneş yanığı ve kuruluğuna etkili bir bakım sunar. Sizde aleo vera mucizesini soltis organik ile cildinize taşıyabilirsiniz.


Share

250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

X