Organik BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?


Organik BB krem “kusur kapatıcı krem” olarak tanımlanabiliyor. Açılımı; Blemish Balm ya da Beauty Balm olarak biliniyor. BB Kremin, temel amacı organik olarak cildin renk tonunu eşitlemek ve cilde sağlıklı bir görünüm sağlamak… Hafif yapılı ve ciltteki renk tonu eşitsizliklerini düzenleyici olmasının yanı sıra; renkli nemlendiricilere göre daha etkili sonuçlar veriyor. Bununla birlikte daha yoğun kapatıcılık sağlıyor. Fakat BB kremler, genellikle fondötenler gibi komedojenik içeriğe sahip değiller ve bu sebeple gözenekleri tıkamıyorlar. BB kremler arasında seçim yaparken ise doğal organik ürünler tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Organik ürünler cilt yapısıyla uyumlu içerikleriyle cildi yormuyor, yıpratmıyor.


Peki; BB krem (Beauty Balm) nasıl uygulanmalı? Nelere dikkat etmek gerekiyor?

Organik BB kremi cilde uygulanmadan önce mutlaka cildi temizlemek gerekiyor. Cildin kirden arındırılmış ve yeterince nemlendirilmiş olması önem taşıyor. Ürünü, parmak uçlarıyla cilde yaydıktan sonra nemli bir fırça ya da sünger yardımı ile dağıtılarak yapılacak uygulama en doğal sonucun alınmasını sağlıyor.
Sağlıklı bir cilt görünümü için fondöten gibi çok ağır renkli kozmetik ürünler kullanmaya gerek yok! Günlük makyaj söz konusu olduğunda BB nemlendirici krem kullanımı çoğu zaman yeterli oluyor. Elbette bu noktada; doğal organik ürünler tercih etmek cilt sağlığının korunmasında etkin rol oynuyor. Türkiye’de organik sertifikalı kozmetik markalarının sayısının son derece az olduğu biliniyor.
Kimi markalar organik ürünler ürettiklerini iddia etse de; bu noktada belirleyici unsur organik sertifika oluyor.

Soltis Organik Sertifikalı BB Krem

Türkiye’nin ilk organik sertifikalı güneş ürünleri markası olan Soltis tüm markalar arasından sıyrılarak ön plana çıkıyor.


Peki; Soltis Organik Sertifikalı BB nemlendirici krem kullanıcılara ne vaat ediyor?
 Cilt tonunuzu eşitlerken, içeriğindeki ölü deniz tuzu ve tatlı su yosunu katkısı ile cilde bakım
yapıyor.
 Yüksek güneş koruma faktörü içeriyor ( SPF 30+) ve % 100 mineral koruma sağlıyor.
 GDO, paraben, silikon içermiyor.
 Dermatolojik olarak test edilen ürün, günlük olarak kullanıldığında cilde zarar vermiyor.


BB kremlerin, özellikle hafif makyajlarda ve günlük olarak kullanılması tavsiye ediliyor. İdeal bir günlük makyaj için en doğru ürünlerden biri olarak kabul ediliyor. Yalnızca cilt rengini eşitlemek için bile BB kremlerden yardım alınabiliyor. Yoğun olmayan cilt kusurlarını kapatmak için de kullanılabiliyor. Siz de makyaj tercihlerinizi gözden geçirebilir, cilt dostu ürünleri tercih edebilirsiniz.
Organik BB krem seçiminizi yapmadan önce açık ve orta ton seçenekleri ile Türkiye’nin ilk organik sertifikalı kozmetik markası Soltis’in BB kremini incelemenizi öneriyoruz.

Share

250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

X